Haberler

Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA ile Başarı Üzerine Söyleşi
Tarih: 27.3.2018

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü tarafından düzenlenen Kariyer Günlerinin dördüncüsü, Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın konuşmacı olarak katıldığı söyleşi ile tamamlandı. Söyleşiye İİBF Dekanı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ile İşletme Bölümü öğretim üyeleri ve elemanları da katıldı. 

İİBF Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide, “Başarının Kilometre Taşları” konulu konuşma yapan Karamustafa, üniversitelilere önemli tüyolar verdi. Konuşmasında, “Başarı, arzulayana verilir, başarı bir gayret unsurudur.” diyen Karamustafa, insanın bulunduğu konumdan bir adım ileriye gitmesi olarak algılanan başarının, sadece nicel değil aynı zamanda nitel faktörlerle de değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Öğrenilmiş çaresizlik, özgüven eksikliği, mazeretçilik, atalet ve koşullara bağlı kalmak gibi sebeplerin başarısızlığa yol açtığına dikkat çeken Karamustafa, başarı için yol haritasında olması gereken özellikleri tek tek sıraladı ve iyi bir kariyer için öğrenim düzeyinin, kişisel becerilerin ve sosyal çevrenin yanı sıra kader ve şans gibi faktörlerin de etkili olduğunu ifade etti. Son olarak, iş dünyasının öncelik verdiği niteliklere değinen Karamustafa, sözlerini “Hayatta hep mutlu, huzurlu ve sağlıklı kalalım, hedeflerimize ulaşarak topluma faydalı olalım.” şeklinde bitirdi.

Öğrencilerin sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya söyleşi sonunda İİBF Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya tarafından plaket takdim edildi. 

 

 

Haber Arsiv


Yukarı